1. Aralygy we teker diametrini awtomatiki ölçemek;
2. Öz-özüni kalibrlemek;
3. Dengesiz optimizasiýa funksiýasy;
4. Motosikl tigirleriniň deňagramlylygy üçin goşmaça adapter;
5. Ölçegler dýuým ýa-da millimetrde, okalyşlar gram ýa-da unsiýada;
| Motoryň güýji | 0.25kw/0.32kw |
| Elektrik üpjünçiligi | 110V/220V/240V, 1 pH, 50/60hz |
| Jantyň diametri | 254-615mm/10”-24” |
| Gyraň giňligi | 40-510mm”/1.5”-20” |
| Tekeriň maksimum agramy | 65 kg |
| Tekeriň maksimum diametri | 37”/940mm |
| Deňeşdirme takyklygy | ±1g |
| Tizligi deňleşdirýär | 200 aýlanma/min |
| Şowhun derejesi | <70dB |
| Agram | 154 kg |
| Paketiň ölçegi | 1000*900*1150mm |
Aýlanýan obýektiň deňagramsyz ölçeglerini we ýerleşişini ölçeýän enjam hökmünde, deňagramlaşdyryjy enjam rotor hakykatdan aýlanýan wagty okunyň deň däl hili sebäpli merkezden gaçyryjy güýje duçar bolýar. Merkeziden gaçyryjy güýjüň täsiri astynda rotor rotor podşipniginde titreme we ses döreder, bu bolsa podşipnigiň aşynmagyny çaltlaşdyryp, rotoryň ömrüni gysgaltmak bilen çäklenmän, eýsem önümiň işini kepillendirilmez edip biler. Şu wagt, deňagramlaşdyryjy enjam tarapyndan ölçenen maglumatlary ulanyp, deňagramsyzlygyň möçberini rotoryň hakyky ýagdaýy bilen utgaşdyrmak, şeýlelik bilen rotoryň massa paýlanyşyny gowulandyrmak, şeýlelik bilen rotor aýlananda döreýän titreme güýjüni standart aralyga çenli azaltmak zerurdyr.
Deňeşdiriji enjamlar rotoryň titremesini azaldyp, rotoryň işini gowulandyryp we onuň hilini kepillendirip biler. Şonuň üçin deňeşdiriji enjam awtoulag tekerleriniň synagy hökmünde ulanylyp bilner we awtoulag tekerleri üçin deňeşdiriji enjamyň synagy tekerleriň deňeşdiriji enjamynyň synagy diýlip atlandyrylýar.